(wood working cnc)

چوب

سی ان سی چوب

 

  مقدمه :

دستگاه های سی ان سی چوب، یکی  از پر کاربردترین نمونه از ماشین آلات سی ان سی می باشد که کمک شایان توجهی به کیفیت محصول و افزایش تولید در صنعت  چوب کرده است . گروه فنی مهندسی پیشگام اتوماسیون با توجه به افزایش روز افزون و تقاضای بازار مصرف از انواع محصولات چوب به این ماشین ابزار و حوزه چوب نگاه ویژه دارد. گروه فنی مهندسی پیشگام اتوماسیون با راه اندازی سی ان سی هائی با چهار محور همزمان و همچنین سی ان سی های چند اسپیندله ( اصطلاحا هشت کله) با مکانیک های گوناگون من جمله c  فریم و همچنین اضافه کردن قابلیت هائی چون تولچنج های خطی(linear) یا روتاری(rotary) به تجربه های قابل قبولی در این زمینه دست یافته است و توان ساخت و تجهیز تمامی ماشین های چوب را دارد. این گروه فنی مهندسی با ارائه و استفاده از نرم افزارهای پرکاربرد cam  من جمله ARTCAM,SOLID,… توان آموزش و انجام پست نویسی جهت مطابقت این نرم افزارها  بروی تمامی برند های کنترلرهای موجود در این حوزه را نیز دارا می باشد.

  مختصری بر سی ان سی چوب :

این سری از دستگاههای سی ان سی دارای جدید ترین و قدرتمند ترین نوع موتور و کنترلر با بالاترین سرعت می باشند چرا که سرعت  و دقت دو پارامتر مهم و غیر قابل حذف در این سیستم می باشند.به طور کلی می توان گفت غالبا برای حرکت محورها از سرو موتورها ئی با سرعت ۳۰۰۰ دور بر دقیقه و اسپیندل هائی با سرعت ۲۴۰۰۰ دور بر دقیقه  استفاده می شود تا بتوان سرعت دستگاه را در حدود ۴۵ تا ۶۰ متر بردقیقه رساند.

این تیپ ماشینهای ابزار جهت کار با راندمان بالا باید از سیستم تعویض خودکار ابزار(tool change) و میز کار مکنده جهت مکش براده چوب بهره مند باشند.

ماشین ابزار چوب دارای ۳ عملکرد می باشد:

حکاکی ( Engraving )

 برش ( Cut )

و منبت کاری

356070-2011-6-28-10-30-18

  حوزه استفاده :

  برش ورقه های چوب و ام دی اف، ساخت قطعات کوچک و متوسط سیسمونی، ساخت عناصر کوچک و متوسط دکوراسیون اداری و نمایشگاهی، ساخت تابلو از چوب، ام دی اف و غیره، ساخت قطعات منبت، برش و حکاکی پلکسی گلاس و سایر ورقه های غیرفلزی و فلزی نرم و …

گروه فنی مهندسی پیشگام اتوماسیون در میل به تحقق اهداف خود در حوزه اتوماسیون صنعتی و بالاخص  در زمینه سی ان سی های چوب آماده راه اندازی و به روز رسانی این سیستم ها بوده و با  احتساب به مهندسین مجرب، قادر به ارائه پیشنهادات سازنده در انتخاب نوع سیستم کنترلی و حتی تامین و  تجهیز این ماشین آلات می باشد.