تله متری (Telemetry)
تله متری (Telemetry)
تله متری (Telemetry)
تله متری (Telemetry)
  تعریف :

تله متری فرآیند ارتباطات خودکار و پیشرفته ای است که توسط آن اندازه گیری ها در نقاط دور افتاده و یا غیر قابل دسترس انجام شده و اطلاعات و داده ها جهت پردازش و نظارت به مرکز  یا واحد کنترل ارسال می گردد. کلمه(Telemetry) از ریشه یونانی مشتق شده است واژه  تله به معنی  از راه دور و مترون به معنی اندازه گیری است.
گر چه این اصطلاح معمولا به مکانیسم های انتقال داده های بی سیم (به عنوان مثال سیستم هایی رادیویی، سیستم های مافوق صوت و یا مادون قرمز) اشاره دارد، ولی این سیستم انتقال داده، رسانه های دیگر مانند تلفن و یا شبکه کامپیوتری، لینک های نوری و یا دیگر ارتباطات سیمی مانند خط  حامل فاز را نیز شامل می شود. بسیاری از سیستم های تله متری مدرن امکان دریافت و انتقال داده های تله متری با شبکه های GSM واستفاده  از اس ام اس با هزینه های پایین وحضور در هر جای پوشش شبکه موبایل را فراهم کرده است.

تله متری

:  کاربردها

–      مانیتور و کنترل چاه های آب , دمای گل خانه ها , سیستم های مرغ داری ها و گاو داری ها
–      کنترل و چک نمودن پارامترهای ماشین آلات و خطوط تولید
–      کنترل سیستم های امنیتی پاساژ ها و مغازه ها

:  امکانات

– قابلیت کنترل روشن و خاموش کردن و گزارش گیری از فرایند کاری ماشین آلات
– قابلیت ایجاد فایل Excel  از فرایند کاری و پارامترهای مهم ماشین
– کنترل و پارامتر دهی سیستم کنترل مطابق با سفارش مشتری
– قابل استفاده در تمام نقاط تحت پوشش شبکه موبایل
– قابل اتصال با کلیه سیم کارت های موجود در ایران
– مناسب برای مصارف خانگی ، تجاری و صنعتی
– امکان گزارش گیری از وضعیت سیستم و وضعیت فعلی دستگاه ها و محیط از طریق دریافت اطلاعات از حسگر های محیطی و ارتباط مستقیم با سیستم های صنعتی و تاسیسات ساختمان و ثبت اطلاعات در یک سیستم مرکزی

 

Project details
Like it?
More sharing options

گروه فنی مهندسی پیشگام اتوماسیون در راستای طراحی سیستم های اتوماسیون صنعتی اقدام به طراحی سیستم های کنترل و نظارت از راه دور(تله متری) روی ماشین آلات و خطوط تولید نموده است .این سیستم به گونه ای کار می کند که هر جا تحت پوشش شبکه موبایل باشد از راه دور از طریق ارتباط sms می توان پارامترهای حساس خطوط تولید یا ماشین آلات را نظارت یا کنترل نمود .