با به روز شدن ساختمان ها از نظر ارتفاع، استحکام و…  نگاه مهندسی تری به صنعت  ساختمان بالاخص صنعت سازه های فلزی بیش از گذشته شده و برای بالا بردن امنیت و ضریب ایمنی استفاده از پیچ و مهره جهت اتصال سازه ها مورد استفاده قرار می گیرد. گروه فنی مهندسی پیشگام اتوماسیون با علم به فرایند تولید سازه و با راه اندازی و اورهال سی ان سی های تک و سه محور دریل در کارخانجات بزرگ سازه توان اجرا و راه اندازی سیستم کنترل و بخش الکتریکال اینگونه ماشین ها را دارد.

پیشگام اتوماسیون با راه اندازی نمونه های مختلفی از این تیپ ماشین آلات از جمله: اورهال سی ان سی های تک محور کره ای ، راه اندازی سی ان سی تک اسپیندله (اصطلاحا تک محور) با دو محور سروو به اضافه محور سوم هیدرولیکی و همچنین سی ان سی تک اسپیندله تمام سروو و تعمیر و اورهال سی ان سی سه اسپیندله (اصطلاحا سه محور) آماده خدمات فنی و ارائه سیستم کنترلر به روز جهت سوراخکاری با سرعت  بالا و بدون خطا می باشد.

   مقدمه ای بر سی ان سی دریل :

دریل سی ان سی یکی از پرکاربردترین  ماشین آلات خط تولید کارخانه های سازه های فلزی می باشد. ماشینی که توسط آن می توان انواع عملیات سوراخکاری را با دقت دهم میلیمتر انجام داده و آنرا با کیفیت و با حداقل خطا تکرار نمود. سیستمی کاملا مکانیزه و خستگی ناپذیر با ضریب امنیت بالا.

این ماشینهای دریلینگ در دو نوع تقسیم بندی می شوند:

 ۱- دریل  تک محور CNC

این دستگاه با یک اسپیندل بر محور Z  قابلیت سوراخکاری بروی ورق های فلزی با ضخامت های ۱۰۰ سانتی متر را دارا می باشد . این ماشین در کارخانه های که حجم خروجی سازه به بالای ۳۰۰۰ تن میرسد کاربرد فراوان دارد چراکه در این تیپ کارخانجات قبل از مونتاژ ورقها سوراخ و سپس بروی سازه نصب و جوش داده می شود که این روش کار هرچند از دقت کمی کم می کند اما میزان خروجی را تا حد قابل توجهی بالا می برد.

CNC_Drilling_pishgamautomation

۲- دریل  سه محور CNC

دریل  سه محور CNC این قابلیت را دارد که از سه جهت به طور همزمان عملیات سوراخکاری را بر روی سازه انجام دهد . بنابراین برای سازهای بلند ساختمانی مانندH و باکس  سوراخکاری محل اتصال قطعات به یکدیگر با حداکثر دقت و کیفیت به انجام می رسد . تکرار پذیری و دقت این دستگاه استفاده از آن را بسیار اثربخش کرده است . طریقه انجام کار به این صورت است که کل سوراخکاریهای مورد نیاز بر روی وجوه مختلف سازه در یک نرم افزار بسیار پیشرفته کشیده سپس دستگاه با استفاده از این نقشه عملیات سوراخکاری خود را انجام می دهد.

cnc.pishgam

مزایا:
– تکرارپذیری
– سرعت حرکت و دقت  بالای دستگاه
-استفاده از نرم افزارکاربردی آسان
– قابلیت کنترل دور اسپیندل و سرعت حرکت دستگاه در نرم افزار
– قابلیت تعریف چندین نقطه صفر متفاوت