CNC برش هواگاز

CNC برش هواگاز :

گروه فنی مهندسی پیشگام اتوماسیون با راه اندازی و اورهال دستگاه های متنوع این حوزه من جمله راسته برهای ده نازله (مانند برند KOTEC کره)، همچنین دستگاه های دو منظوره که قادر به CNC برش هواگاز و پلاسما هستند، تجارب ارزنده ای در این زمینه کسب کرده است. این گروه فنی مهندسی با راه اندازی چندین دستگاه جهت ارسال به کشور عراق از جمله شهر اربیل پا را از مرزهای ایران فراتر گذاشته و امید است با همین توان و پشتکار و عنایت خدا در آینده بتواند خدمات قابل قبول تری به این حوزه صنعتی ارائه دهد.

مقدمه ای بر CNC برش هواگاز :

CNC برش هواگاز روشی بی نظیر جهت کار بر روی آهن می باشد.
در این روش می توان شمش فولادی با ضخامت 2.5 متر را برش زد.
بزرگترین امتیاز CNC برش هواگاز برش با قطر زیاد است
چراکه در برش پلاسما نمی توان بیشتر از 4 سانتی متر را برش زد.
از دیگر مزیت این نوع برش کم هزینه بودن آن نسبت به برش پلاسماست.
همچنین کیفیت سطح CNC برش هواگاز عمود و تقریبا صاف می باشد.

CNC برش هواگاز

اساس کار CNC برش هواگاز:

هوا گاز با استفاده از گاز اکسیژن و استیلن، کار برش را انجام می دهد.
بدین صورت که گاز استیلن بعنوان ماده سوختنی باعث روشن نگه داشتن نازل و گاز اکسیژن بعنوان پیش گرم می باشد و نهایتاً فشار یا همان باد که از طریق کمپرسور به سیستم تزریق میشود باعث انجام عمل برش می شود.

امروزه بعلت کم هزینه بودن و در دسترس بودن و کاربرد وسیع این نوع سیستم برش (CNC برش هواگاز) بسیار مورد توجه صنعتگران قرار گرفته است. گروه فنی و مهندسی پیشگام اتوماسیون برای ارتقاء سیستم اتوماسیون این دستگاه ها با استفاده از ایده ی مهندسین آلمانی، راه حل های نوینی برای سیستم الکتریکال و حتی مکانیک این ماشین آلات در سر دارد. از جمله این راه حل ها می توان به استفاده از یک موتور برای محور x با استفاده از مکانیک پل T و استفاده از دو موتور برای ماشین هایی با میزکار بالای ده متر با استفاده از سیستم کنترل و فرمان .GANTRY برای سروو موتور ها جهت فرمان دقیق و جلوگیری از عدم خطای .position اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.